Solarwinds Orion NPM

 1-1solarwinds

شما در شبکه تان احتیاج به ابزاری قابل اطمینان دارید تا صحت عملکرد اجزای مختلف شبکه و همچنین برنامه های کاربردی را تحت نظر بگیرید. شما نیاز دارید تا بفهمید برنامه های کاربردیتان با چه میزان Performance کار می کنند و چقدر از پهنای باند شبکه و سرورهای شما را به خود اختصاص میدهند. شما احتیاج به ابزاری دارید تا به سرعت و بدون کمترین تغییری در شبکه و بدون نیاز به نصب Agent روی سرورها ، انواع گزارشات کاربردی را تهیه کند.

  Solarwinds Network Performance Monitor
این نرم افزار با جمع آوری اطلاعات از طریق SNMP اطلاعاتی از وضعیت عملکرد Routerها، Switchها و serverها، اعمال تغییرات و تنظیمات لازم در پیکره ‏بندی آنها از طریق یک سیستم کنترل مرکزی، امکان احاطه کامل بر گستره شبکه را برای مدیران فراهم آورده و بازده فعالیت‏های روزانه آنها را به طرز چشمگیری افزایش می‎‏دهد.

-نرم افزار NPM برای مانیتورینگ دیوایس های شبکه از پروتکل SNMP استفاده می کند که قبل از اضافه کردن آن دیوایس در مانیتورینگ باید SNMP در دیوایس مربوطه فعال شود .

-اگر بروی دیوایس SNMP فعال نشود نرم افزار NPM با استفاده از ICMP هم می تواند آن دیوایس را در کنسول وب خود اضافه کند ، اگر از پروتکل ICMP استفاده می کنیم دیگر جزئیاتی مثل CPU ،Ram ،Hard ، Interface های آن دیوایس دیگر مانیتور نمی شود .

-فعال کردن SNMP هر دیوایس متفاوت می باشد و باید طبق دستور العمل مربوط به آن نوع دیواس فعال کنیم .

-نرم افزار NPM تحت وب می باشد و می توان در تمام نقاط شبکه WAN از آن استفاده کرد .

Orion Network Atlas: یک ابزار قدرتمند برای ایجاد نقشه و دیاگرام مورد نیاز از شبکه تان است. نقشه هایی از شبکه تان را که توسط Orion Atlas ایجاد می کنید ، را می توانید در کنسول وب به صورت نمایش گرافیکی ببینید.

3-3

 قابلیتهای این نرم افزار:

رصد مداوم کاربران به لحاظ تاثیرات آن ها بر پیکربندی ها
دارای بودن قالب های تغییر پیکربندی های آماده
پشتیبانی وسیع از سخت افزار های گوناگون
امکان هشدار دادن به مدیر شبکه در موقعیت های تعریف شده از سوی وی
امکان ترکیب با دیگر نرم افزار های شرکت ها
قابلیت پشتیبان گیری خودکار
اعمال دسته ای تنظیمات پیکربندی
کشف تلاش برای تغییر سیاست های کاری
رابط کاربری بسیار قوی
گزارش از لیست پیکربندی های موجود
انتقال از راه دور سیستم عامل و Firmware
تغییر دادن نقش کاربران و مجوزهای آن ها
امکان بازگشت به عقب
قابلیت کاهش مصرف انرژی تجهیزات شبکه ای سیسکو
آرشیو پیکربندی
و . . .

 4-4

را می توان به عنوان یک ابزار حرفه ای نظارت و کنترل شبکه های کامپیوتری معرفی کرد که با کمک آن می توان کارهایی از قبیل نظارت بر up/downtime، ترافیک شبکه، packet sniffing و … را به راحتی انجام داده و گزارش های کلی یا جزئی به منظور ارائه تجزیه و تحلیل دقیق از عملکرد شبکه تهیه کرد. رابط کاربری مبتنی بر وب این برنامه امکان پیکربندی سریع تنظیمات دلخواه مربوط به نظارت بر دستگاه های شبکه و سنسورهای آن ها را برای کاربران فراهم می کند. اغلب روش های متداول مربوط به اکتساب داده در شبکه مانند SNMP & WMI, Packet Sniffing و NetFlow توسط این نرم افزار پشتیبانی می شوند. PRTG Network Monitor را می توان برای شبکه هایی همچون شبکه های موجود در یک ISP  و روتر ها و سوئیچ های مورد استفاده در آن ها استفاده نمود. از ویژگی های مهم این نرم افزار می توان به بهینه سازی سیستم ها دستگاه های مورد استفاده به منظور کاهش Downtime، مدیریت بر گروه ها و یوزرهای مدیریتی در شبکه، مشاهده چگونگی فعالیت device ها در روزهای مختلف و دوره های تعیین شده، ارسال آلارم های تعریف شده به گوشی همراه و … اشاره کرد.
قابلیت های کلیدی نرم افزار PRTG Network Monitor
– تشخیص خودکار دستگاه های موجود در شبکه پس از نصب
– رابط کاربری تعاملی و قابل تنظیم
–  نظارت کامل و دقیق بر کلیه دستگاه های موجود در شبکه
– نمایش تنظیمات پیکربندی به صورت سلسله مراتبی درختی با پشتیبانی از ویژگی ارث بری تنظیمات
– معماری مدرن و عملکرد بهینه نرم افزاری
– کنترل پهنای باند مورد استفاده
– بیش از ۵۰ نوع سنسور به منظور فراهم آوردن یک نظارت جامع در شبکه های کوچک یا بزرگ
– نظارت بر کارایی و در دسترس بودن اجزای شبکه
– امکان کنترل روترها و سوئیچ های شبکه